Новини
4 квітня у Сушовецькому ліцеї було проведено низку важливих заходів, спрямованих на підвищення обізнаності учнів щодо мінної небезпеки. Захід мав на меті сформувати у школярів відповідальне ставлення до правил поведінки в умовах потенційної загрози та навчити розпізнавати небезпечні предмети.
Під час заходів:
- Учні дізналися про різновиди мін та вибухонебезпечних предметів;
- Ознайомилися з основними ознаками небезпечних територій;
- Навчилися алгоритму дій у разі виявлення підозрілих предметів;
- Переглянули навчальні відеоматеріали та взяли участь у тематичній вікторині.
Особливу увагу було приділено практичним рекомендаціям та правилам безпеки, які кожен повинен знати в умовах сучасних реалій.
Щиро дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення заходів. Пам’ятаймо: бережений — значить озброєний!
День довкілля — національне екологічне свято, яке відзначається щорічно в квітні, починаючи з 1999 року. Тому завдання кожної людини — берегти нашу планету, а особливо ту територію, де вона живе сьогодні, де будуть жити її діти завтра. У цей день учні та працівники нашого ліцею об’єдналися та провели загальношкільний захід з благоустрою території та квітників. Велика шкільна родина працювала злагоджено та ефективно задля озеленення та облаштування території ліцею. Власним прикладом не тільки зміцнюємо рівень екологічної свідомості, але й піднімаємо собі настрій, милуючись красою, яку дарує нам матінка-природа.
Щороку в Україні відзначають 14 березня День добровольця. Це свято з'явилося в нашій країні 2017 року, щоб показати повагу до наших військових і відзначити неймовірну хоробрість чоловіків і жінок, які взяли до рук зброю для захисту держави.
На жаль, після початку військових дій у 2014 році безліч добровольців віддали найдорожче за Україну - своє життя. Найбільше воїнів загинуло в період повномасштабної війни.
Дата, коли день добровольця, була обрана неспроста. Ми святкуємо 14 березня день українського добровольця на честь подій одинадцятирічної давнини. У 2014 році воїни-добровольці, які були учасниками Самооборони Майдану, вирушили на військовий полігон, розташований у населеному пункті Нові Петрівці. Вони сформували перший в Україні добровольчий батальйон для боїв у рамках АТО.
Не всі знають, але широко відомий полк "Азов" був сформований як добровольчий батальйон у травні 2014 року в місті Маріуполь.
У лютому 2023 року для захисту нашої землі та людей почали формуватися нові штурмові бригади добровольців - "Гвардія наступу".
Якщо серед ваших близьких є добровольці, обов'язково привітайте їх, щоб віддати честь їхній хоробрості.
16 лютого Україна відзначає День Єднання. Українці вітають один одного з Днем єднання і приєднуються до святкування різними способами.
Учні Сушовецького ліцею доєдналися до заходів: діти одягли вишиванки, прикрасили одяг символічними жовто-блакитними стрічками, знову об'єдналися у спільному прагненні проявити свою громадянську позицію та любов до України.
У 5-7 класах провели урочистий захід, присвячений Дню Єднання України.
Діти познайомились з історією свята. Також вшанували воїнів, які поклали життя за наше майбутнє, хвилиною мовчання. Учні об'єднували різні куточки України, відповідаючи на питання вікторини, засвоїли, що після Перемоги їм жити, навчитись, працювати на рідній Землі. А головне - бути вільними та кожного року відзначати це свято.
День Святого Валентина відзначається 14 лютого в Європі з XIII століття, в США – з 1777 року. У нас – з початку 1990-х років. З нагоди святкування цього Дня закоханих в нашому ліцеї було проведено тематичний захід для учнів 5-7 класів. Учасники заходу ознайомилися з історією та традиціями свята та позмагалися у вікторині, об’єднавшись у дві команди – хлопці проти дівчат. Час провели весело та цікаво, діти отримали велечезне задоволення. Захід завершився приємним сюрпризом для учнів – усі отримали велентинки та солодкі сердечка
День безпечного Інтернету – це час, коли ми об’єднуємо зусилля для створення безпечного та позитивного онлайн-середовища:
- прагнемо підвищити обізнаність дітей про потенційні загрози в Інтернеті та навчити їх ефективним способам захисту;
- допомагаємо зрозуміти важливість відповідальної поведінки в Інтернеті, зокрема, щодо поваги до інших, захисту особистої інформації та критичного мислення;
- працюємо над створенням безпечного та сприятливого онлайн-середовища, де діти можуть навчатися, спілкуватися та розвиватися без страху.
До Дня безпечного Інтернету в ліцеї провели заходи, в ході яких опрацювали з учнями питання інформаційної безпеки у мережі Інтернет, організували семінари, конкурси та вікторини, круглі столи, бесіди.
На сьогодні у світі залишається критичною проблема насильства і, зокрема, булінгу – цькування та проявів агресії до особистості з метою її принизити. Сотні мільйонів дітей та молодих людей у кожному куточку планети страждають від їх проявів з боку інших людей – сторонніх і навіть рідних. Булінг може мати різноманітні причини, включаючи соціальну нерівність, культурні чи расові відмінності, стереотипи, а також низку особистих чи психологічних факторів. Часто це виникає через бажання контролювати чи підкорити інших, невпевненість у власній особистості, або наслідок недостатньої уваги та підтримки в сім'ї чи школі.
Одним із головних механізмів булінгу є використання соціальних мереж для поширення образи, глузування та негативних коментарів, що може призвести до психологічних проблем та відчуття соціальної ізоляції.
З метою профілактики таких негативних явищ в освітньому середовищі 24 січня 2025 року інспектор СЮП ВП Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області старший лейтенант поліції Кішан Альбіна Анатоліївна провела профілактичну бесіду зі старшокласниками ліцею
День Соборності займає особливе місце в історії становлення України, оскільки саме 22 січня 1919 року у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори. На них був проголошений Акт Злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу, з єдиним державним гербом – тризубом. У звязку з цим в нашому закладі було проведено ряд заходів:
Учні 1- 4 класів розгадували кросворд «Рідна Україна», випустили газету «Україна єдина», виготовили «долоньки єдності», працювали у групах по створенню сенкану Україна. Взяли участь у тренінгу «Що для мене Україна», у виховних годинах «Хай у серці кожної дитини, живе любов до України» та «Нас об’єднує Україна».
Учні усіх вікових категорій взяли участь в онлайн вікторині "Відун". З учнями 6 класу проведено квест-гру " Ми- українці, наш дім- Україна!" а у 7 класі - "Оберіг Соборності". Учні 8- 11 класів переглянули урок освітнього центру.
Шановні учні, батьки та працівники ліцею! Усім відомо, що 6 грудня у Сушовецькому ліцеї було проведено благодійну ярмарку, на якій вдалося зібрати кошти в сумі 18 262 грн. А тепер хочемо відзвітувати про використання зібраних коштів. Порадившись з учнями, зібрані кошти було вирішено розподілити та спрямувати нашим землякам-захисникам: Кирилюку Василю Валерійовичу, випускнику нашого ліцею, та Піскуну Олександру Сергійовичу, мешканцю села Вільшаниця, батькові двох наших учнів. 9 тисяч було перераховано на збір для придбання необхідного військового обладнання, інша частина коштів - на закупівлю продуктів харчування та засобів гігієни. Дякуємо усім, хто долучився до благодійної ярмарки та допомогли ще на крок наблизити нашу перемогу. Слава Україні! Героям слава!
ЗИМА-ЧАРІВНИЦЯ ПРИНОСИТЬ НАМ НЕ ТІЛЬКИ СНІГ ТА МОРОЗИ, АЛЕ Й ЦІЛУ НИЗКУ ПРЕКРАСНИХ СВЯТ. 26 ГРУДНЯ У СТІНАХ ЛІЦЕЮ ВІДБУЛАСЯ СПРАВЖНЯ НОВОРІЧНА КАЗКА.
РОЗПОЧАЛИ ЦЕ ЯСКРАВЕ ДІЙСТВО УЧНІ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ. СВЯТКОВА ЗАЛА НАПОВНИЛАСЯ ВЕСЕЛИМ СМІХОМ, ПОСМІШКАМИ, ХОРОШИМ НАСТРОЄМ. КАЗКОВІ ГЕРОЇ, ЦІКАВІ КОСТЮМИ, МЕЛОДІЙНІ ПІСНІ ТА МОРЕ ПОЗИТИВУ - ВСЕ ЗМІШАЛОСЯ В НОВОРІЧНОМУ СВЯТІ.
ДІТИ ПОКАЗАЛИ ВІДМІННУ АКТОРСЬКУ МАЙСТЕРНІСТЬ І ДОВЕЛИ ВСІМ, ЩО В НАШОМУ ЛІЦЕЇ ВЕЛИКА КІЛЬКІСТЬ СПРАВЖНІХ ТАЛАНТІВ. ВСІ ПРИСУТНІ МАЛИ МОЖЛИВІСТЬ ВІДЧУТИ СПРАВЖНІЙ ДУХ НОВОРІЧНОГО СВЯТА.
Кожна дитина і доросла людина з нетерпінням чекають свята Нового Року. Ялинка, подарунки, здійснення мрій, святковий настрій – із такими словами у більшості людей асоціюється новорічне свято.
Не обминув радісний, святковий настрій і наш ліцей. Учні 9-11 класів підготували інсценізацію твору "Вечори на хуторі поблизу Диканьки", а 5-8 класи розважали гостей веселими піснями, колядками, танцями та іграми. Усі заходи, проведені в ліцеї, подарували море позитиву, океан дитячих усмішок та гарний передноворічний настрій. Відгомін цих свят зігріватиме серця дітей, батьків та вчителів увесь наступний рік, даруючи їм віру у дива.
Сподіваємось, що святковий настрій у дітей залишиться надовго!
Бажаємо всім , аби новий рік приніс мир, спокій, справедливість та здоров’я, радість і впевненість у завтрашньому дні.
День Святого Миколая – одне з найулюбленіших свят, якого з нетерпінням чекають діти. Усі вони в очікуванні веселощів, подарунків та приємних сюрпризів. І як добре, коли мрії збуваються!
Сьогодні , в переддень свята, до нашого ліцею прибули подарунки від благодійників. Щиро дякуємо за приємний сюрприз для дітей генеральному директору ТОВ НВА «Перлина Поділля», депутату обласної ради Іващуку Сергію Петровичу.
Насамперед хочеться від щирої душі подякувати Вам за ваше відкрите, добре серце, яке в нинішній нелегкий час здатне робити діла милосердя! Милосердя стосовно найдорожчого, що в нас є - дітей.
Нехай Ваша доброта і щедрість повернуться до Вас сторицею. Бажаємо Вам усіляких гараздів, здоров'я, процвітання і побільше тепла на Вашому життєвому шляху, а головне - дочекатися Перемоги над ворогом!
Надіємось, що ця добра традиція триватиме в нашому ліцеї і приноситиме багато радості для наших дітей.
Сьогодні, 5 грудня, у нашому ліцеї відбувся благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ, наших найдорожчих захисників. Спільними зусиллями вдалося зібрати кошти в сумі 18 262 грн, які будуть направлені на потреби воїнів-захисників, які бережуть наш спокій.
Доброчинна подія об’єднала учнів, вчителів та батьків. Пляцки, тістечка, печиво, вафлі, піца, торти, біляші – чого тільки не було на столах! Домашню випічку охоче розкуповували не тільки діти, а й вчителі, батьки і жителі нашого села.
Кожен клас ліцею, який брав участь у ярмарку, намагався не лише вразити оригінальністю та творчим підходом, але й зібрати якомога більше коштів для підтримки наших захисників.
Дякуємо за активність та підтримку усім батькам, які із задоволенням та натхненням постійно долучаються до благодійного ярмарку. Допомагаємо як можемо. Разом до перемоги!
Участь у Всеукраїнському фестивалі мистецтв «Військові обереги від Святого Миколая», присвячений Дню Збройних Сил України та Дню Сухопутних військ України. Тематика цьогорічного Фестивалю «Свічки Святого Миколая»
Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно 1 грудня. Це міжнародне свято було започатковане у 1988 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та підтримане Генеральною Асамблеєю ООН. Мета цього дня – привернути увагу суспільства до проблеми поширення ВІЛ/СНІДу, підтримати людей, які живуть із цим захворюванням, та нагадати про важливість профілактики.
З метою формування уявлення учнів про ВІЛ/СНІД, шляхи передачі та профілактики захворювання з учнями 5-7 класів проведено захід "СНІД - смертельна загроза людству".
У школі триває кампанія "16 днів проти насильства". Для учнів 8-9 класів проведено виховна година з метою привернення уваги до проблеми насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Для учнів 6 класу проведено виховний захід "Ми обираємо світ без насильства"
Учні 11 класу переглянули презентацію на тему: "Види домашнього насилля"
“Згадайте нас – бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.”
Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки безневинних людей зійшло у могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.
Невідома кількість жертв – від 3 до 12 мільйонів, але протягом всієї історії людства вважається найбільшою трагедією.
Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.
З метою гідного вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління в нашому ліцеї відбувся виховний захід «Голодомор 32-33-х років. Ти пам’ятай і ніколи не забудь».
Хвилиною мовчання школярі вшанували пам’ять померлих під час Голодомору.
В цю мить кожен школяр замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних…
Вшанувати пам’ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а, скоріше, задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.
Революція гідності нас змінила. Це історія про тих, хто загинув за свободу і за власну державу. Досі невідомо скільки людей насправді входить до Небесної сотні ... Це не тільки ті, кого вбили в центрі української столиці в кінці лютого. Це також і всі ті, хто виступив проти режиму в різних куточках країни, а потім пропав без вісті. І саме тут, сьогодні, скажемо «Люди, бережіть серця свої, щоб не стали каменем! Розбудуйте в душах Божий храм, щоб не повторити великий гріх.
Небо падало, земля горіла,
Лунали постріли, стікала кров,
На покуті свіча тремтіла,
Молилася там батьківська любов.
Не вберегла дітей своїх країна,
Темніє небо,воїн пада на коліна,
З життям прощатися не поспіша,
Розбите серце і поранена душа.
Роль сім'ї у вихованні дітей – велика і відповідальна. Батьки є першими вихователями, які зміцнюють і загартовують організм дитини, розвивають її мову і мислення, волю і почуття, формують її інтереси, прагнення, смаки, здібності, виховують любов до знань, допитливість, спостережливість, працьовитість.
Виховання дітей у сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Духовний вплив батьківського дому на формування її особистості створюється завдяки щирій материнській ласці, небагатослівній любові батька, домашньому теплу, піклуванню, затишку і захисту, родинній злагоді.
В. Сухомлинський вважав, що сім'я – «джерело, водами якого живиться повноводна річка нашої держави». Але з досвіду роботи, ми знаємо, що не кожна сім'я є саме таким «джерелом», не всі батьки мають певні знання про виховання дітей.
Сімейне виховання – це процес досить складний і завжди пов'язаний з суб'єктивними факторами. Недосвідченість батьків, їхнє намагання опиратися виключно на власний досвід, брак певних педагогічних знань, навичок призводить до серйозних помилок.
Однією з важливих передумов виховання в сім'ї є підвищення педагогічної культури батьків.
Саме з цією метою 20 листопада 2024 року в Сушовецькому ліцеї було проведено загальношкільні батьківські збори, на яких було обговорено питання місця і ролі сім’ї у вихованні підростаючого покоління, типах неправильного виховання в родині, зроблено акцент на особливостях сімейного виховання, співпраці школи та сім’ї у цьому нелегкому процесі. Надано поради та рекомендації батькам у вихованні підлітків, а також ознайомлено з відповідальністю за неналежне виховання дітей та виконання своїх батьківських обов’язків.
До проведення батьківських зборів долучилися психолог Білогірського ІРЦ Віталій Коберник та старший лейтенант ювенальної превенції Шепетівського відділу поліції Альбіна Кішан. Щиро дякуємо їм за участь у заході та рекомендації, надані ними.
Україна відзначає трагічну та водночас героїчну дату 19 листопада – 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення росії. Цей період став справжнім випробуванням для кожного українця, змусивши переосмислити цінності, подолати страх і об'єднатися заради перемоги.
Ці 1000 днів – саме той час, коли кожен українець, незалежно від свого віку, професії чи місця проживання, став невід'ємною частиною боротьби за незалежність та гідність. Цей період нерівного протистояння, де ворог переважає за чисельністю та ресурсами, але не здатний подолати нашу незламність, віру та готовність боротися до перемоги.