Відкриття меморіальної дошки Федунцю М. Ф.

Date: 10 листопада 2022 о 23:07, Refreshed 11 листопада 2022 о 19:55
91 view

Сьогодні, 10 листопада 2022 року, у Сушовецькому ліцеї було відкрито меморіальну дошку відомому поету, члену Спілки письменників України Миколі Федунцю.
Микола Федорович Федунець народився 1 січня 1944 року в селі Сушівцях Білогірського району. Батько його, Федір Демидович, був стельмахом, мати, Надія Хомівна, працювала біля землі.
М. Федунець закінчив факультет журналістики Національного університету імені Т. Г. Шевченка. Майже двадцять років віддав газетярській праці — у редакціях газет: білогірської районної «Життя і слово», обласних — «Подільські вісті» та «Корчагінець». З 1986 до 2008 року — голова Хмельницької обласної організації Національної Спілки письменників України.
Друкувався з 1957 року. Перша книжка віршів «Адреса юності» з’явилася 1972 року. Згодом вийшли книги: «Душа зернини» (1977), «Свято роси» (1983), «Обличчя долі» (1987), «Проводи журавлів», «Розневолення» (1990), «Подільські акварелі» (1991), «Любові мить», «Жниво» (1992), Вісім струн» (1993), «Назустріч», «Вибране» (1994), «Неповторне» (1995), «Наяву» (1996), «Рай-хвиля», «Грані», «Жариновий кетяг» (1997), «Тужавий вітер», «…І поселюсь у Всесвіті з тобою» (1998), «Теплі луни», «Веретено» (1999), «Напрям» (2000), «Вересневий простір» (2002), «Кольори вогню», «День мій земний» (2003), «Не поступимось любов’ю до України» (2004), «Зі сторінок «Автографа», «Іспит» (2005), «Тут, на трепетній землі», «Древнє джерело» (2006), «Клекіт», «Мереживо», «Без ретуші», «Строфи з різночасся» (2008) та інші.
Член Національної Спілки письменників України з 1978 року. Член Національної Спілки журналістів України з 1976 року. Заслужений працівник культури України (2002).
М. Ф. Федунець був лауреатом міжнародних літературних премій імені Івана Кошелівця та імені Дмитра Нитченка, обласних літературних премій імені Тараса Шевченка, імені Микити Годованця, імені Володимира Булаєнка, імені Григорія Костюка, імені Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» та Хмельницької міської премії імені Богдана Хмельницького.
Окремі твори М. Федунця перекладено азербайджанською, білоруською, болгарською, корейською, російською мовами.
Помер 20 червня 2009 року. Похований у м. Хмельницькому.

Під час урочистого зібрання гості та учні ліцею охоче розповідали прекрасні вірші Миколи Федоровича та ділилися вражаючою історією його життя.
На свято завітали почесні гості та друзі поета: голова ОО НСПУ Петро Маліш, директор Хмельницької обласної бібліотеки, член НСПУ Василь Горбатюк, відома поетеса, лауреат літературної премії імені Миколи Федунця Ніна Шмурікова, заслужений журналіст Володимир Рубашевський, поет, член НСПУ Анатолій Ненцінський.
Право відкрити меморіальну дошку було надано внучці поета - Наталії Панасюк, племіннику- Анатолію Прибишу та голові обласної організації НСПУ Петру Малішу.
По завершенню мітингу, за участі усіх присутніх, відбулося покладання квітів до пам’ятної дошки.

Comments:
Only authorized users can leave comments.